مطالب اینترنتی
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگانمفسر و پژوهشگر قرآن کریم گفت: به‌اندازه‌ای که به خدا احترام دارید، به قرآنش احترام کنید چراکه احترام به قرآن، عمل‌کردن به قرآن است.

«احترام به قرآن» عمل کردن به قرآن است

استاد حسین انصاریان در سخنرانی خود در دهه سوم ماه محرم در امامزاده ابوالحسن شهرری با اشاره به آیه 121 سوره مبارکه بقره مبنی بر «الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْكِتَابَ»، گفت: «آتینا» یعنی ما «عطا» کردیم. چه‌چیزی را و به چه‌کسی؟ «الذین» در اول آیه، یعنی انسان‌ها، به انسان‌ها «عطا» کردیم، چه‌چیزی را «عطا» کردیم؟ کتاب! کدام کتاب؟ قرآن! پس در این بخش اولِ آیه بحث مردم است، بحث خداست، بحث عطای خداست و بحث آنچه که «عطا» کرده، یعنی قرآن است.

دعای «جوشن کبیر» مفصّل‌ترین و روشن‌ترین منبع معرفی خدا

وی با بیان اینکه ما باید در حدی عطاکننده را بشناسیم که کیست، عنوان کرد: اوصاف عطا کننده در سه منبع ذکر شده است: یکی در قرآن مجید است. آیاتِ مربوط به پروردگار حدود دوهزار آیه است که خیلی از مردم از یک آیه‌اش هم خبر ندارند؛ منبع دیگری که خدا در آن معرفی شده، دعاهاست که مفصّل‌تر و روشن‌ترین آنها دعای جوشن کبیر است که هزار وصف از اوصاف پروردگار در این دعا بیان شده است و این دعا را جبرئیل تعلیم پیغمبر(ص) کرد؛ منبع دیگری که خدا در آن معرفی شده، روایات اهل‌بیت(ع) است.
این مترجم قرآن کریم، اظهار داشت: خداوند متعال قرآن را به جامعه انسانی «عطا» کرد تا اینکه بدانید فعلش و کارش چیست و خیلی بیشتر به حقانیت قرآن کریم یقین پیدا کنیم. بین ما و ماه فاصله 365هزار کیلومتری است و اگر این نظام (مسافت) کم شود، کاملاً اوضاع نابسامان می‌شود و اگر بیشتر هم بشود، باز اوضاع نابسامان خواهد شد. فاصله خورشید با ما 150میلیون کیلومتر است و اگر این فاصله را کمتر قرار می‌داد، کره زمین یک کره آتشین بود.

«قرآن» تجلی علم پروردگار مهربان عالم است

استاد انصاریان با بیان اینکه بعد از کار گسترده، پهناور و عظیم، باید به سراغ کارهای کوچک خداوند برویم، تصریح کرد: گاهی یک موجودی را در کاهو دیده‌اید که اسم آن حلزون است؛ این حلزون که بدنش صدف دارد، کار خدا را ببینید! یک نوکِ سوزن بردارید، یک جای این صدف را بشکنید و بیرون بیاورید و دور بیندازید، صدفی که چند رنگ است! این حیوان را با صدفِ شکسته در طاقچه بگذارید و فردا بیایید، کل صدف شکسته را رفو کرده، رنگ‌آمیزی هم کرده و شما هم جای آن را گم می‌کنید که کجایش را شکسته‌اید! چه‌کسی این هنر را به او داده است؟ کارخانه رنگ‌رزی در کجای بدن این حلزون است که صدفش را رنگ هم می‌کند و خط‌ها را هم اشتباه نمی‌کند!
وی با تأکید بر اینکه این خدا قرآن را نازل کرده است و قرآن کتاب معمولی نیست، گفت: قرآن کتاب ساده‌ای نیست، قرآن قرآن است، قرآن تجلی علم پروردگار مهربان عالم است. می‌دانیم که زیباترین اسمش «الله»، زیباترین اسمش «رب» است، زیباترین اسمش «رحمان»، «رحیم»، «غفور» و «ودود» است، «کریم» است، «سمیع» است، «بصیر» است، «قدیر» است، «محیط» است.

احترام به قرآن، عمل‌کردن به قرآن است

این مترجم و مفسر قرآن کریم با اشاره به ساختمان درخت گردو، ابراز داشت: همه شما درخت گردو را دیده‌اید، تنه درخت گردوی صدساله را هم دیده‌اید، پنج‌نفر باید دست به دست هم بدهند تا تنه را بغل بگیرند. قدش را هم دیده‌اید، شاخه‌های زیادش را هم دیده‌اید، در ماه مهر و شهریور، ده‌هزار، پانزده‌هزار، بیست‌هزار گردوی به این درخت را هم دیده‌اید؛ تنه، پوستِ تنه، شاخه‌ها، برگ‌ها، شکوفه‌ها، گردوها، مغز، پوست مغز، روغن مغز، کل اینها را چه‌کسی تغذیه می‌کند؟ ریشه! ریشه از کجا می‌فهمد که چه‌چیزی به این درخت بدهد که میوه‌اش گردو بشود؟ از کجا می‌فهمد؟ بعد هم ریشه‌ها که همه تاری هستند.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه فکر می‌کنید کار این شیشه‌ای‌ها، هروئینی‌ها، تریاکی‌ها، سیگاری‌های حرفه‌ای و قلیانی‌های حرفه‌ای در قیامت راحت است؟ باید بایستند و جواب تخریب بدن را بدهند، خاطرنشان کرد: به این راحتی نیست! آدم باید درست زندگی کند. قرآن مجید را این خدا نازل کرد که ما درست زندگی کنیم. روشن شد که قرآن کار کیست! حالا به‌اندازه‌ای که به خدا احترام دارید، به قرآنش احترام کنید و احترام به قرآن، عمل‌کردن به قرآن است.


منبع:
سایت عرفانلینک منبع

مطلب «احترام به قرآن» عمل کردن به قرآن است در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :«احترام به قرآن» عمل کردن به قرآن است
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d8%ad%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%b9%d9%85%d9%84-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 8 آذر 1396


اکرم پورشمس روز چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران به خبرنگار علمی ایرنا گفت: کبد چرب نیز بخشی از بیماری های متابولیک است که در سال های اخیر در کشور شایع شده است و حدود 35 درصد کل جمعیت بالغ جامعه به آن مبتلا هستند.
پورشمس افزود: مصرف کالری در کشور زیاد و سرانه فعالیت فیزیکی بسیار پایین است، همین امر موجب گسترش ابتلا به مجموعه سندرم متابولیک می شود که چاقی، کبد چرب، بیماری قلبی و دیابت را در پی دارد.
دبیر علمی هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران بر ضرورت تغییر رویه در مصرف گرایی و افزایش فعالیت فیزیکی در کشور تاکید کرد و گفت: افراد چاقی که به هپاتیت چربی مبتلا می شوند و قند خونشان نیز بالاست، در معرض نارسایی کبدی و حتی سرطان کبد قرار دارند و باید در جهت پیشگیری از این مسئله ورزش و رعایت رژیم غذایی را در برنامه خود قرار دهند تا بتوان سوخت و ساز در بدن را بیشتر کرد و ساخت قند و چربی را کاهش داد.
وی با اشاره به نقش کنگره ها در افزایش سطح علمی افزود: در این کنگره تمامی مباحث مرتبط با بیماری های کبد و گوارش بالغین به بحث گذاشته می شود و با به روز رسانی مباحث علمی به توانمندسازی بهتر انجام عمل های تخصصی همچون آندوسکوپی و کولونوسکوپی منتهی می شود.
پورشمس افزود: سرعت توسعه علم پزشکی و نتایج جدید آنقدر سریع است که اگر چند هفته از اطلاعات دور بمانید به مشکل برخورد خواهید کرد و با توجه به اینکه متخصصین گوارش ارتباط نزدیک با دستگاه و تکنولوژی دارند این همایش با تبادل اطلاعات و نمایش آخرین دستاوردهای علمی روز، نقش مهمی در افزایش سطح علمی شرکت کنندگان خواهد داشت.
متخصص گوارش و کبد همچنین از نقش اجرایی کنگره ها یاد کرد و گفت:نتایج این رویدادها معمولا در پایان به چند نقطه نظر مشترک منتهی می شود که آنها را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار خواهیم داد تا با توجه به گزارش متخصصان تولید و واردات داروها و سیاست های بیمه ای اعمال نظر شود.
هفدهمین کنگره بیماری گوارش و کبد ایران با حضور رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فنآوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جمعی از میهمانان از کشورهای سوییس، فرانسه و ایتالیا و صاحبنظرانی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران در روزهای اول و دوم آذر ماه در دانشگاه شهیدبهشتی در حال برگزاری است.
علمی**9031**
تنظیم: عادل پازیار ** انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
[email protected]
https://telegram.mلینک منبع

مطلب سرطان معده در مردان ایرانی رو به افزایش است در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :سرطان معده در مردان ایرانی رو به افزایش است
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d8%b1%d8%b7%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%b9%d8%af%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b1%d9%88-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 1 آذر 1396


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic